7 patarimai kaip parašyti puikų Blog’o straipsnį

7 patarimai kaip parašyti puikų Blog’o straipsnį

7 patarimai kaip parašyti puikų Blog’o straipsnį. Parašyti įdomų Blog’o postą reikia turėti šiek tiek rašymo įgūdžių. Tekstas turi būti parašytas taip, kad sudomintų skaitytoją ir skatintų jį perskaityti viską iki galo.  Jei norite sudominti savo skaitytoją visų pirma turite galvoti apie teksto struktūrizavimą ir patrauklų rašymo stilių.

7 patarimai kaip parašyti puikų Blog’o straipsnį

Tekstas turėtų būti suskaidytas į smulkesnius paragrafus, kiekvienas paragrafas turi turėti savo antraštę. Atminkite, kad daugelis interneto lankytojų neskaito teksto, jie tiesiog jį skanuoja. Ir jei akis užkliūva už įdomesnės informacijos ji yra perskaitoma atidžiau.

Jei jūsų tekstas patiks skaitytojams, jei pasidalins juo socialiniuose tinkluose it taip galite pagerinti savo pozicijas Google.

Naudinga pasidomėti:

Kuomet rašome savo svetainės straipsnius ar tekstus, turime nepamiršti, kad  jie turi būti draugiški, paieškos sistemoms. Jūs vienu šūviu galite nušauti du zuikius: parašyti įdomų straipsnį, kuris patiks jūsų svetainės lankytojams ir gauti aukštas pozicijas Google paieškoje. Taigi tekstas parašytas pagal Seo standartus yra toks tekstas, kuriame raktiniai žodžiai paminėti atitinkamose vietose. Reikėtų vengti, kad raktiniai žodžiai būtų minime per dažnai. Už per dažną raktinio žodžio panaudojimą, galite gauti atvirkštinį rezultatą, jūsų pozicijos gali būti pažemintos paieškos sistemose.

Šiame straipsnyje jūs rasite keletą vertingų patarimų, kurie jums padės suprasti ir suderinti du dalykūs- tai draugišką paieškos sistemoms tekstą ir įdomų skaitytojams. Dar iki šių dienų vyrauja nuomonė, kad Seo tekstai yra neįdomūs, parašyti bet kaip, prikimšti raktinių žodžių. Menkavertis turinys yra nereikalingas niekam, nei paieškos sistemoms, bei skaitytojams. Todėl niekam nereikalingu turiniu nieko nenustebinsite, o tik susigadinsite savo kaip rašytojo reputaciją.

Paprasti patarimai, kaip parašyti gerą Blog‘o straipsnį

Turite apgalvoti kokia informacija patiktų jūsų skaitytojams. Daugelis blogų rašytojų rašo sau, o ne skaitytojams. Todėl prieš galvodami straipsnio temą, pasidomėkite kas gali būti aktualu ir įdomu.

1. Prieš rašydami būtinai apgalvokite

Gerai apgalvokite kokia turi būti jūsų straipsnio pagrindinė žinutė. Ką norite pasakyto savo skaitytojams ?Ir koks yra jūsų straipsnio tikslas? Ką norite, kad jūsų skaitytojai padarytų perskaitę jūsų straipsnį? Užsirašykite atsakymus į šiuos klausimus prieš pradėdami rašyti.

2. Užsirašykite savo straipsnio struktūrą

Kiekvienas straipsnis turi turėti trumpą įžangą (kuriame jūs paaiškinate  apie ką bus straipsnis), pagrindinę dalį (kurioje aprašyta pagrindinė informacija) ir išvadas (kuriose aptartą tai ką paminėjote, pažymite svarbiausias idėjas arba paskelbiate naują idėją). Pasižymėkite ką norite rašyti šiose trijose dalyse. Dabar jūs jau turite nedidelį planelį, todėl darbas eisis tikrai sklandžiau.

3. Naudokite pastraipas

Visi naudoja pastraipas, tačiau jūs turite atkreipti dėmesį, kad kiekviena pastraipa turi turėti kažkokią prasmę. Nerašykite naujo sakinio tik todėl, kad jums taip gražiau atrodo. Turi būti priežastis, kad pradėti naują pastraipą. Kiekvienas paragrafas turi turėti atskirą savi idėją ar pagrindinę mintį. Paklauskite savęs, kokia kiekvienos pastraipos pagrindinė mintis. Jūs turite sugebėti suvokti ir apibūdinti pagrindinę mintį vienu sakiniu. Jei jums reikia daugiau sakinių, reiškia jums reikia daugiau pastraipų.

3.Naudokite antraštes

Jei norite, kad jūsų tekstas būtų lengvai skaitomas naudokite antraštes, jei reikia panaudokite ir subantraštes. Antraštės padės žmonės geriau suprasti informaciją, kuri pateikta straipsnyje.

4. Naudokite signalinius žodžius

Signaliniai žodžiai padeda žmonėms, kuomet jie skanuoja jūsų straipsnį, suvokti kokia yra pagrindinė straipsnio idėja. Pavyzdžiui, jei straipsnį rašote tam, kad parduotumėte savo produktą, naudokite tokius signalinius žodžius kaip: Pirmiausia, Visų antra, Pabaigai, dar tinkamas žodis yra Vis dėl to,  ištikrųjų. Visi šie žodžiai duoda aiškų signalą jūsų skaitytojams. Jei norite pabrėžti savo išvadą, ją pateikite po tokių žodžių: Taigi, Todėl ir t.t. Signaliniai žodžiai labai svarbūs, kad jūsų tekstas būtų struktūrizuotas.

5. Leiskite kitiems žmonėms perskaityti jūsų tekstą

Prieš paskelbdami savo straipsnį, duokite jį kam nors perskaityti. Paklauskite ar jis ar ji suprato pagrindinę straipsnio mintį? Ar teisingai suformuluoti sakiniai?

6. Naudokite WordPress Seo Plugin

7 patarimai kaip parašyti puikų straipsnį

Jei jūsų turinio valdymo sistema yra WordPress, būtinai įsidiekite WordPress Seo Plugin. Jis padeda tekstą parašyti taip, kad jis būtų draugiškas apieškos sistemoms. Jei norite, kad įskiepis, jums pagelbėtų, pirmiausia turite pasirinkti raktinį žodį ir įrašyti jį į tą laukelis, kuris nurodomas pačiame įskiepyje. Tai turėtų būti pati svarbiausia frazė, pagal kurią norite, kad surastų jūsų straipsnį.

  • Įskiepis leidžia suformuluoti „Meta description“. Šis aprašymas turėtų būti pavadinimas jūsų straipsnio. Šiame aprašyme turėtų būti paminėtas raktinis žodis. Tuomet Google paieškos sistema parodys jūsų straipsnį tiems žmonėms, kurie ieškos jūsų prekės ar paslaugos.
  • Įskiepis analizuoja jūsų tekstą ir įvertina jūsų straipsnio lengvumą skaityti.
  • Jei jūsų tekstas bus parašytas pagal Seo reikalavimus jis pažymės jums žaliai. Jei bus reikalinga ką nors pataisyti bus pažymėta geltonai.

7 patarimai kaip parašyti puikų Blog’o straipsnį – rezultatai bus

Taigi rašydami straipsnius savo interneto tinklapiui pasinaudokite šiais patarimais ir pamatysite, kad sulauksite daugiau skaitytojų.

SeoMarketing.lt

About the author