Atsakymai į klausimus apie SEO

Atsakymai į klausimus apie SEO, kurių nedrįsti paklausti

Atsakymai į klausimus apie SEO. Pradėjus domėtis SEO, aš sužinojau, kad kuo geriau tinklapis optimizuotas, tau aukščiau reitinguojamas paieškos sistemų puslapiuose. Tačiau tai pasirodo buvo ne viskas :) Atsirado gausybė klausimų į kuriuos teko ieškoti atsakymų. Ir svarbiausia, kad tų klausimų kiekvieną dieną daugėja.

Atsakymai į klausimus apie SEO

Kiekvienas, kuris pradeda gilintis į Seo sritį, taip pat atranda visą puokštę neatsakytų klausimų.  Pakalbėkime apie tokius Seo dalykus, kurių daugelis neišdrįsta paklausti, bijodami jog tai parodys jų neišmanymą šioje srityje. Apie tai galite daugiau  sužinoti Seo konsultacijos metu.  Toliau trumpai atsakysiu į dažniausiai rūpimus klausimus, kurių ne visi išdrįsta paklausti.

Naudinga pasidomėti:

KAS YRA SEO?

SEO- tai (Search Engine Optimization)- optimizavimas paieškos sistemoms. Tai technikos, kurios padeda jūsų tinklapiui būti labiau matomu organinėje paieškoje kur žmonės ieško jūsų produkto, paslaugos ir t.t. Plačiau apie SEO galite sužinoti straipsnyje –  kas yra seo?

KOKS SKIRTUMAS TARP ORGANINĖS PAIEŠKOS IR MOKAMŲ REZULTATŲ?

Organiniai paieškos rezultatai yra nemokami ir juos atrenka pats Google. Mokami paieškos rezultatai yra tarsi reklamos ir jie matomi pačiame puslapio viršuje. Daugelis interneto naršytojų nespaudžia mokamų reklamų, o savo naršymą pradeda nuo organinės paieškos.

google adwords ir organinė paieška

KAS YRA “META DESCRIPTION” IR AR JIS YRA SVARBUS?

“Meta description” yra verčiamas kaip “Meta aprašymas” ir jis yra labai svarbus. Jame turėtų būti nurodomi raktiniai žodžiai, kad paieškos sistemos robotukai geriau suprastų apie ką yra tinklapis. Tačiau taip pat svarbu parašyti kažką įdomaus ir intriguojančio, kad skaitytojas paspaustų ant nuorodos.

AR AŠ TURĖČIAU TINKLAPIO PAVADINIMĄ RINKTIS SU RAKTINIAI ŽODŽIAIS?

Jei jūsų turimas tinklapio pavadinimas arba domenas turi raktinių žodžių yra labai gerai. Nes tai palengvina SEO optimizacijos procesą. Tačiau jokiu būdu nėra būtina pirkti naują domeną, kuris būtų su raktiniais žodžiais. Turbūt niekam nepatiktų, toks tinklapio pavadinimas www.seopaslaugostinklapiukurimasreklamainternete.lt

KAIP ŽINOTI KIEK RAKTINIŲ ŽODŽIŲ REIKALINGA PANAUDOTI PUSLAPYJE?

Deja niekas negali pasakyti koks kiekis raktinių žodžių gali būti panaudotas tekste. Taip pat nereikėtų nuolat galvoti tik apie raktinius žodžius. Daug geriau, jei dėsite visas pastangas, kad parašytas tekstas būtų naudingas ir reikalingas lankytojams. Jei naudojate raktinį žodį labai dažnai, galite gauti nuobaudą iš Google. Raktiniai žodžiai tekste turi būti panaudoti natūraliai, tuomet nereikės sukti galvos dėl raktinių žodžių kiekio.

KOKS YRA SKIRTUMAS TARP IŠEINANČIŲ IR ĮEINANČIŲ NUORODŲ?

Įeinančios nuorodos yra nuorodos  į jūsų puslapį iš kitų tinklapių. Išeinančios nuorodos yra nuorodos iš jūsų svetainės į kitus tinklapius. Visos nuorodos yra svarbios ir reikalingos SEO.

AR MAN REIKALINGA TURĖTI PROGRAMAVIMO ŽINIŲ, NORINT PAČIAM ATLIKTI SEO OPTIMIZACIJĄ?

Jums nereikalinga žinoti programavimo, tačiau būtų gerai, jei išmanytume kai kuriuos SEO programavimo bazinius elementus. Kartais būna, kad tinklapis būna netinkamai suprogramuotas ir toliau tinklapį optimizuojant galite nesulaukti jokių rezultatų. Jūsų pastangos gali nueiti per nieką.

KAS YRA SITEMAP.XML FAILAS?

Tai visų jūsų puslapių, esančių jūsų tinklapyje turinys. Paieškos sistemos lengvai suranda informaciją, kurią reikia indeksuoti.

KOKS YRA SKIRTUMAS TARP INDEKSAVIMO IR NUSKAITYMO?

Kada paieškos sistemos žiūri į jūsų puslapį, jos tuo metu nuskaito jį. Kada Google nuskaito puslapį, jis indeksuoja turinį, kuris atsiranda paieškos sistemoje. Svarbu atsiminti, kad ne visas turinys yra indeksuojamas. Paieškos sistemos sprendžia kurio turinio jos nenori indeksuoti ir rodyti tarp savo paieškos rezultatų.

Atsakymai į klausimus apie SEO – AR AŠ GALIU MATYTI, KURIE PUSLAPIAI YRA INDEKSUOTI?

Jūs galite lengvai pamatyti suvedę į Google paieškos laukelį manotinklapis.lt. Tuomet Google parodys, kuriuos jūsų svetainės puslapius jis indeksavo.

KODĖL PAVEIKSLIUKAMS REIKALINGAS “ALT” TEKSTAS?

Paieškos sistemos negali perskaityti paveiksliukų, jos negali matyti kas juose pavaizduota. Todėl ALT tekstas padeda joms suprasti apie ką yra paveiksliukas.

PO KIEK LAIKO GALIMA PAMATYTI SEO REZULTATUS?

Yra daugelis skirtingų faktorių, nuo kurių priklauso per kiek laiko galėsime matyti Seo rezultatus. Tai priklauso nuo:

  • Kiek turinio jūs sukuriate?
  • Kokia yra turinio kokybė?
  • Kaip skaitytojai vertina jūsų tinklapyje skelbiamą medžiagą?

Jūs esate didelis ar mažas tinklapis su stipriu ar menku autoritetu, PR ir t.t.

Jei tinklapis yra didelis rezultatai gali būti matomi ir po kelių dienų. Taip pat jei turinį atnaujinate dažnai paieškos sistemos jūsų tinklapį indeksuos dažniau. Geriausia palaukite apie savaitę, o geriau mėnesį. Tuomet galite įvertinti savo seo strategiją ir jei reikalinga ją pakeisti. Tačiau jei tinklapis yra visiškai naujas, rezultatai pasirodys gana negreitai.

AR AŠ TURĖČIAU KĄ NORS SAMDYTI, KAD ATLIKTŲ TINKLAPIO SEO?

Samdydami ką nors, kad atliktų seo paslaugas gali būti labai naudinga, bet gali būti ir pavojinga, jei asmuo neišmano naujų SEO taisyklių. Už netinkamus SEO veiksmus Google baudžia – gali jūsų tinklapį pašalinti iš paieškos rezultatų.

Atsakymai į klausimus apie SEO – rezultatai

Tikimės, kad buvome naudingi ir Jūsų verslo SEO internete pagerėjo bent 15 procentų per ketvirtį.

SeoMarketing.lt

About the author