Kaip rašyti SEO tekstus

Kaip rašyti SEO tekstus?

Kaip rašyti Seo tekstus  ar straipsnius tikrai nėra sudėtinga. Pati frazė “Seo tekstai” iš pirmo žvilgsnio yra tarsi įpareigojanti, tačiau jei jūs rašote sklandžius straipsnius, parašyti Seo straipsnius jums tikrai nebus problema.  Tekstas draugiškas paieškos sistemoms gali duoti nemažai naudos, nes interneto lankytojai  daugiau kartų pamatys jūsų tekstą. Todėl labai svarbu, kad tekstas būtų parašytas taip, jog paieškos sistemos jį lengvai suprastų. Tačiau į vieną svarbų dalyką reiktų atkreipti dėmesį, kad seo tekstai būtų draugiški paieškos sistemoms, nereiškia kad reikia rašyti paieškos sistemoms. Jūs turite rašyti žmonėms! Nes juk žmonės perka jūsų prekes ar paslaugas, o ne paieškos sistemos.

Kaip rašyti SEO tekstus

Paieškų sistemų robotukai sugeba perskaityti jūsų tekstą ir nustatyti ar jis parašytas sklandžiai, ar jame nėra gramatinių klaidų. Taip pat interneto naršytojams stengiamasi parodyti tuos tekstus, kurie būtų įdomūs ir informatyvūs, lengvai skaitomi. Taigi toliau pateiksime keletą patarimų, kurie padės jums parašyti puikius Seo tekstus.

Naudinga pasidomėti:

RAŠYKITE AKTUALIUS TEKSTUS

Paieškos sistemos sugeba nustatyti kada  straipsnis ar tekstas yra iš tikrųjų ne apie tai, apie ką norima parodyti. Todėl geriau nebandykite žaisti su paieškos sistemomis, nes galite prarasti reitingus.  Pavyzdžiui, jei jūsų svetainė yra apie maisto gaminimą, o įdedate straipsnį apie paskolas arba greituosius kreditus, nemanykite, kad tai bus naudinga.  Tokiu būdu jūsų interneto svetainė gali nukeliauti keletu laipteliu žemiau Google paieškos sistemoje. Todėl pirmiausia galvokite apie puslapio lankytojus, kokie klausimai jiems galėtų būti įdomus ir naudingi.

RAŠYKITE SANTRAUKĄ PRIEŠ STRAIPSNĮ

Jei vienoje vietoje norite panaudoti daugiau raktinių žodžių rašykite santrauką prieš straipsnį. Jei jūsų tekstas yra apie leopardus, tai ir raktinis žodis leopardai turi būti straipsnio pavadinime ir pirmame sakinyje. Nepradėkite straipsnio naudodami sinonimus.

NUORODOS STRAIPSNYJE TURI BŪTI SU RAKTINIAIS ŽODŽIAIS

Labai svarbu, kad straipsnyje būtų bent keletas nuorodų ir įtraukite į jas raktinius žodžius. Jokios naudos nuorodas pavadinti “spauskite čia” arba ” daugiau informacijos čia”.  Todėl jei straipsnis yra apie leopardus, tai nuoroda turėtų būti tokia: “leopardai”.

Kaip rašyti SEO tekstus – RAKTINIŲ ŽODŽIŲ DAŽNUMAS

Kaip minėjome, kad raktinius žodžius naudoti dažnai nėra geras sprendimas. Taigi greičiausiai,  jums rūpimas klausimas visgi kokiu dažnumu galima naudoti raktinius žodžius, kad “nepersūdyti” teksto ir kad  būtų reikiamas kiekis.  Visų pirma raktinis žodis nebūtinai turi būti vienas žodis, gali būti ir frazė.

Taigi pirmoje pastraipoje raktinį žodį panaudokite du kartus, taip pat kiekvienoje antraštėje, pavadinime, 2-4 kartus tekste, 2 kartus nuorodose ir “ALT” žymoje. “ALT”  žyma tai paveiksliuko pavadinimas. Taip pat nepamirškite “paboldinti” ar kitaip paryškinti raktinių žodžių ar frazių. Taip pat galite naudoti sinonimus ar kitas gramatines formas. Google ir kitos paieškos sistemos naudoja “Latent Semantic Indexing” (latentinį semantinį indeksavimą), kad geriau atrinktų paieškos rezultatus, kurių ieško interneto lankytojas. Naudojant sinonimus, kitas gramatines formas yra lengviau pateikti jūsų turinį kaip kokybišką be didelio raktinių žodžių panaudojimo skaičiaus.

RAŠYKITE ILGUS IR IŠSAMIUS STRAIPSNIUS

Vidutinis žodžių kiekis, kuris tikrai bus įvertintas paieškos sistemų yra apie 2000 žodžių. Tai tikrai ilgas tekstas. Tačiau yra toks pastebėjimas, kad ilgesni straipsniai būna gilesni, įdomesni, todėl  dažniau pasidalinami socialniuose tinkluose. Tik jokiu būdu nerašykite ilgo straipsnio tik todėl, kad norite įsiteikti paieškos sistemoms. Nes jei tame straipsnyje, bus daug “vandens” jis tikrai nebus vertingas ir įdomus. Yra labai svarbu kokybė, o ne kiekybė.

Kaip rašyti SEO tekstus – ATSAKYKITE Į GALIMUS KLIENTŲ KLAUSIMUS – Padeda D.U.K.

Jei yra klausimų apie jūsų prekes ar paslaugas, kuriuos dažniausiai užduoda jūsų klientai, turite puikią medžiagą savo straipsniams. Greičiausia panašių atsakymų į tokius klausimus ne vienas ieško Google. Todėl  yra nemaža tikimybė, kad jūsų straipsnį paieškos sistemos parodys kaip atsakymą į rūpimą klausimą.

SUTEIKITE GALIMYBĘ PASIDALINTI SAVO TURINIU SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

Instaliuokite į savo svetainę taip vadinamus “Social share” mygtukus. Kuo daugiau pasidalinimų savo straipsniais sulauksite, tuo didesnio srauto į savo svetainę galite tikėtis. Google fiksuoja kiekvieną straipsnio pasidalinimą. Ir jei jūsų turiniu dalinasi daug žmonių, Google supranta, kad tai yra naudinga ir vertinga medžiaga, kuri verta būti rodoma aukštose pozicijose.

Kaip rašyti SEO tekstus – SUSIEKITE SAVO SVETAINĘ SU GOOGLE PLUS (neveikia)

Google + vaidina vis didesnę rolę Seo procese. Taip pat “Author Rank” reiškia, kad kad Google pradėjo jungti reitingavimo faktorius prie individualių autorių, o ne prie pačių puslapių.  Todėl sujunkite savo Google + profilį su “autorship” žyma. Taip darydami jūs galite pakelti kiekvieno savo savo parašyto straipsnio reitingus.

Kaip rašyti SEO tekstus – patikėkit profesionalams

Keista tik tai, kad savo verslą kuriantys straipsnius bando rašyti patys arba „pajungia” antras puses, drauges, žmonas, be darbo esančius draugus. Lyg jos/jie neturėtų svarbesnių darbų už laiko gaišimą Jums. Patikėkit savo brangų laiką SeoMarketing.lt profesionalams.

About the author