Kaip optimizuoti svetainės pagrindinį puslapį

Kaip optimizuoti savo svetainės pagrindinį puslapį?

Kaip optimizuoti svetainės pagrindinį puslapį. Interneto svetainės vienas iš svarbiausių elementų yra pradinis puslapis. Jis svarbus tiek tinklapio lankytojams, tiek paieškos sistemoms. Šį puslapį mato daugiausiai žmonių. Todėl jis turi pritraukti ir sudominti lankytojus. Taip pat jie turi aiškiai ir greitai suprasti kokią informaciją jie galės rasti jūsų tinklapyje. Jokiu būdu nepateikite šabloniško ir visiems iki skausmo žinomo teksto: „Mes įsikūrėme tokiais ir tokiais metais“, „Mes prekiaujame…“. Pasitelkite savo fantaziją ir kūrybingumą. Tai jūsų pirmas kontaktas su būsimu klientu. 

Kaip optimizuoti svetainės pagrindinį puslapį

Keletas patarimų, ko reikėtų vengti kuriant savo svetainę ir tvarkant pirmąjį puslapį, taip pat į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

Naudinga pasidomėti:

 Jūsų pradinis svetainės puslapis nėra skirtas raktiniams žodžiams.

Kiekvienam raktiniam žodžiui parinkite po atskirą puslapį. Net Amazon.com pradinis puslapis neturi aukštų reitingų, paieškoje „lcd tv“ ir kiti. Tam tikslui yra skirti tolimesni svetainės puslapiai.

Jūsų pagrindinis svetainės puslapis skirtas:

  • Pakviesti lankytojus naršyti jūsų tinklapyje;
  • Informacijos pateikimui ką lankytojai galės rasti jūsų tinklapyje.

Jei norite gauti aukštus reitingus pagal atitinkamus raktinius žodžius, optimizuokite kitus puslapius. Kuo daugiau puslapių optimizuosite, tuo geriau.

Taigi svarbiausia taisyklė į kurią reikėtų atkreipti dėmesį, kad kiekvienam puslapiui skirkite po vieną raktinį žodį ar po vieną frazę.

Interneto puslapis, kuris yra optimizuotas tik vienam raktiniam žodžiui arba vienai raktinei frazei turi aukštesnius reitingus paieškos sistemose, nei puslapiai, kuriuose yra daug raktinių žodžių. Jei optimizuosite daug jūsų svetainės puslapių skirtingiems raktiniams žodžiams, kurie yra susiję su ta pačia sritimi, jūs parodysite Google ir kitoms paieškos sistemoms, kad jūsų puslapis tinkamas tai temai. Apie tai galite plačiau paskaityti straipsnyje semantinė paieška.

Raktiniai žodžiai pagal kuriuos jūsų tinklapis gali gauti aukštus reitingus

Dažniausiai pradinis tinklapio puslapis gauna aukštus reitingus pagal tokias frazes:

  • Jūsų įmonės pavadinimas
  • Jei siūlote vietinio serviso paslaugas, pavyzdžiui, ratų remontas. Todėl vietinėje paieškoje jūsų tinklapis gali būti rodomas aukštose pozicijose.
  • Jei jūsų įmonės pavadinimas turi raktinių žodžių, pavyzdžiui „Tomos drabužiai“, tinklapis gali būti reitinguojamas pagal raktinį žodį „drabužiai“.

Dėl raktinių žodžių dar reikia paminėti, kad jūsų pagrindinis puslapis gali būti reitinguojamas ir pagal kitus  žodžius, kurie artimai susiję su jūsų kompanija.

Kaip optimizuoti svetainės pagrindinį puslapį – Jokių iššokančių langų!

Nenaudokite savo tituliniams puslapiams  iššokančių langų. Tai tikrai nepatinka jūsų svetainės lankytojams, taip pat ir paieškos sistemoms. Tai blogas dalykas seo optimizavimo atžvilgiu. Kodėl taip yra? Iššokantys langai sunkiai matomi per mobiliuosius telefonus. Ar jūs kada nors patys bandėte  su mobiliuoju telefonu užsiregistruoti naujienlaiškio gavimui, kuomet iššoko registracijos langas. Manu, kad tai tikrai nėra lengva padaryti. Todėl neapsunkinkite savo svetainės lankytojų ir nenaudokite to savo svetainėje. Tai  agresyvi elektroninių adresų surinkimo sistema, kurios geriau nenaudoti.

Tik tradicinė svetainės navigacijos struktūra 

Naudokite tik tradicinę navigacijos sistemą. Puslapis turi slinktis iš viršaus žemyn. Be abejo, kai kurie puslapių savininkai nori pasirodyti išradingi. Štai pažiūrėkite šį tinklapį.  Tikrai netradiciškai slenkasi puslapis. Tačiau ar lengvai atsiminsite kur buvo pateikta viena ar kita informacija. Jums prireiks šiek tiek laiko kol suprasite kaip tas tinklapis parengtas, o tik paskui bandysite jame surasti tai kas reikalinga. Tai gaišina laiką.  Gal ir novatoriška ir įdomu, tačiau patikėkite, lankytojai to tiktai nemėgsta.

 Skaidrės neteikia naudingos informacijos

Daugelyje puslapių galima pastebėti skaidres, kuriose sukasi gražūs vaizdai. Todėl daugelis tinklapio lankytojų akis „užkabina“ gražūs paveiksliukai ir jie nepastebi svarbios informacijos, kuri būna parašyta šiek tiek žemiau. Taip pat skaidrės lėtina puslapio užsikrovimo greitį, todėl puslapis paieškos sistemose, kuris kraunasi lėčiau, bus rodomas žemesnėse pozicijose,  taigi Seo atžvilgiu tai nėra naudinga.

SeoMarketing.lt

About the author